fbpx

FAQ

(najczęściej zadawane pytania)

Czy płacenie payeye jest bezpieczne?

Tak – zarówno dla Twoich finansów, jak i Twoich oczu.

Podczas tworzenia osobistego wzorca obraz Twoich unikalnych tęczówek zamieniany jest na indywidualny kod (payeye kod). Podczas płacenia jednym spojrzeniem następuje porównanie payeye kodu z oryginalnym wzorcem, czyli Twoimi oczami.

Jak aktywować konto payeye?

Aktywacji konta dokonasz poprzez uzupełnienie wniosku rejestracyjnego i przesłanie wymaganych zdjęć. Po zweryfikowaniu przez nas Twojego wniosku konto zostaje aktywowane. Numer konta payeye znajdziesz po zalogowaniu się na swoje konto payeye, w zakładce Mój profil – Numer konta payeye.

Jak stworzyć wzorzec biometryczny ?

Generowanie wzorca biometrycznego jest bezdotykowe i nie ma wpływu na zdrowie. Jest niezbędne do korzystania z usługi payeye.

▪️Zanim stworzysz wzorzec (payeye kod), zarejestruj się w systemie PayEye.

▪️ Wzorzec możesz wygenerować u jednego z Partnerów PayEye. Mapa wszystkich punktów znajduje się tutaj.

▪️ Wzorzec możesz stworzyć również, gdy skorzystasz z opcji dostawy do domu – upewnij się wcześniej, czy dana restauracja będzie mogła podjechać do Ciebie z naszym dedykowanym terminalem.

▪️ Stworzenie payeye kodu to nic innego jak skierowanie swoich oczu w stronę urządzenia płatniczego PayEye. Wystarczy jedno spojrzenie… i gotowe.

▪️ Podczas generowania osobistego wzorca biometrycznego miej ze sobą telefon z numerem, który podałeś podczas rejestracji.

W trakcie procesu autoryzacji wyślemy do Ciebie SMS-a z kodem. Potem możesz poczuć wolność i do wszystkich następnych płatności z payeye wystarczy tylko jedno spojrzenie – żaden telefon, czy portfel nie będzie Ci potrzebny.

▪️ Pamiętaj! Podczas generowania payeye kodu ściągnij okulary optyczne lub przeciwsłoneczne oraz soczewki zmieniające wygląd lub kolor twoich tęczówek.

▪️ Po stworzeniu payeye kodu od razu możesz skorzystać z płatności za obiad, przekąskę lub inną usługę dostępną u naszych Partnerów.

Czym jest PayEye i payeye?

PayEye to spółką z o.o., która ma status małej instytucji płatniczej o numerze MIP42/2019 nadanym przez Komisję Nadzoru Finansowego.

Jako firma nawiązuje współpracę z Partnerami PayEye (punktami handlowo-usługowymi, u których możesz skorzystać z płatności payeye).

Jakiej maksymalnie wysokości mogę mieć saldo na koncie payeye?

Obecnie saldo środków w Twoim Portfelu nie może przekroczyć równowartości 8000 PLN.

Wszystkie zapisy odnośnie portfela i transakcji w payeye znajdziesz w Regulaminie.

Gdzie mogę zapłacić payeye?

Z płatności PayEye można skorzystać u Partnerów PayEye. Aktualna lista znajduje się na www.payeye.com

Ile kosztuje założenie konta?

Zgodnie z Tabelą opłat i prowizji założenia konta wynosi zero złotych. Pełna i aktualna Tabela opłat i prowizji dostępna jest w Regulaminie płatnika.

Ile kosztuje korzystanie z konta?

Zgodnie z Tabelą opłat i prowizji, prowadzenie konta indywidualnego wynosi zero złotych. Pełna i aktualna Tabela opłat i prowizji dostępna jest w Regulaminie płatnika.

Jak założyć konto payeye?

Konto payeye założyć można szybko i wygodnie online. W związku z tym, że firma PayEye jest małą instytucją płatniczą i podlega nadzorowi KNF, to konieczne będzie zweryfikowanie Twojej tożsamości na podstawie dokumentu tożsamości.
Wejdź na my.payeye.com. Zarejestruj się. U Partnera PayEye stwórz swój indywidualny wzorzec na bazie tęczówki oka i bezdotykowo, higieniczne oraz bezpiecznie korzystaj z oferty Partnerów PayEye.

Ile kosztuje przelew do innego użytkownika Usługi payeye?

Zgodnie z Tabelą opłat i prowizji przelew między użytkownikami Usługi payeye wynosi zero złotych. Pełna i aktualna Tabela opłat i prowizji dostępna jest w Regulaminie płatnika.

Czy ktoś inny ma taką samą tęczówkę jak ja?

Każda tęczówka jest unikalna i nie ma drugiej takiej samej. Każdą wyróżnia 256 cech, co wpływa nie tylko na jej wyjątkowość, ale i zwiększa bezpieczeństwo identyfikacji użytkownika.

Czy mogę zapłacić okiem przez internet?

Pracujemy nad takim rozwiązaniem. W tej chwili zapraszamy do korzystania z usługi payeye u Partnerów.

Czy osoby poniżej 18 roku życia mogą korzystać z Usługi payeye?

Obecnie tylko osoby pełnoletnie mogą korzystać z Usługi payeye.

Gdzie można się zarejestrować?

Rejestracji można dokonać wchodząc na my.payeye.com korzystając z komputera, tabletu lub telefonu.

Kto ma dostęp do moich danych osobowych?

Dostęp do danych regulowany jest Polityką prywatności oraz Regulaminem płatnika.

Czy dostanę kartę do konta?

Nie. W rozwiązaniu payeye jedynym trwałym środkiem potwierdzającym płatności jest tęczówka oka właściciela konta.

Czy Osoba Eksponowana Politycznie może skorzystać z rozwiązania payeye?

Jak najbardziej, Osoba PEP (Politically Exposed Person – Osoba Eksponowana Politycznie) może założyć konto PayEye, jest tylko objęta obszerniejszą weryfikacją podczas rejestracji konta.