O PayEye
Łączymy naukę z technologią. Stworzyliśmy pełny, niezależny i całkowicie bezpieczny ekosystem PayEye, na który składają się autorskie urządzenia płatnicze eyePOS, aplikacja mobilna dla użytkowników oraz algorytmy przetwarzające tęczówkę oraz twarz na wzorzec biometryczny. PayEye to nie tylko technologia pozwalająca na płatności biometryczne. To również szybsze płatności w e-commerce oraz PayEye Zone, które poznacie już wkrótce.

Biometria, jako nauka, to blisko związana z biologią dziedzina, obejmująca zbiór metod pozwalających na identyfikację lub potwierdzenie tożsamości człowieka z wykorzystaniem jego cech biologicznych – czy to cech anatomicznych, czy cech zachowania.
Wykorzystując doświadczenie z wielu dziedzin matematyki i informatyki, takich jak teoria informacji, statystyka i przetwarzanie obrazów, eksperci są w stanie stworzyć algorytmy, które z wysokim prawdopodobieństwem będą w stanie bezbłędnie zidentyfikować daną osobę wśród dużych populacji. W obecnych czasach szybkie i dokładne potwierdzanie tożsamości jest kluczowe dla sprawnej realizacji wielu usług.
Jednocześnie mierzymy się z licznymi zagrożeniami, takimi jak ryzyko kradzieży tożsamości i dokumentów, konieczność pamiętania wielu skomplikowanych haseł, PIN-ów, czy noszenia identyfikatorów. Biometria, dzięki której to nasze własne cechy biologiczne mogą być zarówno identyfikatorem, jak i hasłem staje się naturalną odpowiedzią na te wyzwania. Nie ma przyszłości usług cyfrowych bez biometrii.



Spółka wprowadziła do codziennego życia rozwiązania z przyszłości – płatności spojrzeniem. “Kierunek biometria” dla każdej branży już wkrótce będzie naturalny. Pandemia sprawiła, że konsumenci szukają wygodnej i bezpiecznej technologii – również w sferze płatności. Podobne oczekiwania mają przedsiębiorcy, którzy zwracają większą uwagę na bezpieczeństwo zarówno własnego personelu, jak i swoich klientów. Dodatkowym plusem jest oszczędność czasu, ponieważ cały proces transakcji można zdecydowanie przyspieszyć. Biometria ma jeszcze ten walor, że wspiera silne uwierzytelnianie użytkowników i już dziś widać, że rozwiązania biometryczne oprócz płatności spojrzeniem można wykorzystać znacznie szerzej – w naszym codziennym życiu np. jako forma dostępu do pomieszczeń lub magazynów, potwierdzania umów, decyzji, czy też identyfikacji osób.
- Rozpoczęliśmy prace nad projektem płatności spojrzeniem
- Kompletowanie zespołu
- Stworzyliśmy nasz pierwszy algorytm biometryczny
- Zbudowaliśmy urządzenie płatnicze eyePOS 1.0
- Powstał e-wallet i centrum zarządzania
- KNF przyznał nam licencję Małej Instytucji Płatniczej
- Otrzymaliśmy dotację w NCBiR 10 702 859,72 zł, POIR.01.01.01-00-1082/19
- 24.06.2020r. wyjście na Polskę, pierwsza na świecie komercyjna płatność okiem zrealizowana we Wrocławiu
- Sushi Naka Naka pierwszym punktem z płatnością okiem
- Pierwsze badania biometryczne PayEye
- Otrzymaliśmy dotację PARP (Go to Brand) 394 060,00 zł, POIR.03.03.03-02-0005/20
- Wprowadzenie aplikacji mobilnej
- 150 punkt na mapie PayEye (Kino Nowe Horyzonty)
- Rozpoczęcie przygotowań do etapu wdrożenia nowego urządzenia eyePOS 2.0 oraz nowej aplikacji
- Prace nad fuzją biometrii oka i twarzy
- Drugie badania biometryczne PayEye
- Globalna premiera nowego rozwiązania PayEye na Gitex Technology Week w Dubaju
- Otwarcie biura w Amsterdamie i w Dubaju
- Prace rozwojowe nad nowymi użytecznościami urządzenia eyePOS
- Prace nad platformą marketingowo – sprzedażową PayEye Zone
- Prace nad wdrożeniem e-payeye
- Wprowadzenie fuzji biometrii oka i twarzy
- Komercyjne wprowadzenie PayEye

Często słyszy się o nieautoryzowanych płatnościach z użyciem kart płatniczych. Technologia PayEye i płatność spojrzeniem rozwiązują ten problem – obsługujemy płatności biometryczne, zapewniając rozwiązanie portfelowe, umożliwiające dodanie karty płatniczej w aplikacji PayEye, gdzie płatności kartą potwierdzane są biometrią twarzy i oka.
Jako pierwsi na świecie wykorzystujemy fuzję biometrii twarzy i oka, która zapewnia podwójne bezpieczeństwo realizowanych transakcji.






















